Поредни медали от престижно състезание за каратисти от Нови Искър

Завърши поредното издание на един от силните летни турнири по карате – „Купа Аква лайф“. Как премина участието на каратистите от Нови Искър ще ни разкаже президента на клуба Павел Стоянов.

Състезанието се проведе в Кранево и е първо от новият сезон. Участие взеха 157 състезатели от всички възрастови групи. Карате Клуб Щит взе участие в турнира със следните каратисти: Антонио Соколов (кадети, кат. -52кг.) - изгуби в първата среща след 0:0 и съдийско решение. Венцеслав Усов (кадети, кат.-57кг. ) - спечели второ място, след като изгуби финалната среща от състезател от К.К. Самурай (домакините) Александър Григоров (кадети, кат. +70 кг.) - спечели второ място, след като изгуби финалната среща от състезател от Силистра. Александър вече е член и на националния отбор и ще представя България в категорията си на Балканското първенство в София през декември тази година. Николай Стоянов и Димитър Владимиров взеха участие при мъжете в категория -75 кг ,но и двамата загубиха срещите си. Павел Стоянов взе участие при мъжете и спечели тежката категория +84 кг. за втора поредна година на този турнир. Новото попълнение Елеонора Станчева взе участие при жените в категория -61 кг. и се представи достойно, завоювайки 2-ро място. В дисциплината отборно кумите Николай Стоянов, Павел Стоянов и Димитър Владимиров спечелиха сребърните медали в оспорвана конкуренция с останалите отбори. Загуба на финала от К.К. Алеко(Свищов) след много сериозна съдийска тесла.