Седем медала за състезатели от Нови Искър в „Будо” – фестивал на бойните изкуства 2013

Състезателите от КК „Щит” - Нови Искър спечелиха общо 7 медала на 11-тото издание на „Будо” - фестивал на бойните изкуства. Той се проведе на 02 и 03 ноември в столичната зала „Универсиада”.

Общият брой на участниците в състезанието беше 245. Със златни медали от турнира си тръгнаха Николай Стоянов (играещ треньор и президент на КК „ЩИТ” – Нови Искър) – в категория „Мъже” до 67кг., Антонио Соколов (мл. възраст – 35 кг.) и Александър Григоров (мл. възраст+70 кг.). Със сребърни медали останаха Венцеслав Усов (кадети – 52 кг.) и Павел Стоянов (мъже – 84 кг.). С бронз се окичиха Джорджо Лозев (деца) и Калоян Мартинов (мл. възраст – 45 кг.).

С участието си в това състезание приключи едно доста успешно участие на каратистите от Нови Искър в състезания от националния календар - общо отличията за есенният полу-сезон станаха 35 (10 златни,10 сребърни,15 бронзови медала). Каратистите от КК „ЩИТ” – Нови Искър излизат в заслужена почивка и подновяват сезона през месец януари 2014 г.