Районно състезание по волейбол за аматьори в Нови Искър

Нели Мирчева Снимки: Елеонора Христова

На 19 май 2013 г. район „Нови Искър” Столична община и кметство Подгумер проведоха районно състезание по волейбол за аматьори. Надпреварата започна в 10.30 ч. на многофункционалното спортно игрище в село Подгумер. Право на участие в състезанието имаше всеки, навършил 18 години. Отборите бяха смесени /мъже и жени/. Около 60 състезатели от 6 отбора премериха сили на принципа „всеки срещу всеки” като домакините участваха с два отбора.

Победител в състезанието стана отборът на Курило. Крайното класиране е следното:

І място: Курило

ІІ място: Подгумер 1

ІІІ място: Гниляне

ІV място Негован

V място Подгумер 2

VІ място: Кубратово

Целта на инициативата е да се популяризира волейбола в район „Нови Искър” и да се приобщят повече любители към  волейболната игра. Приветстваме всички, който бяха част от това състезание, както и тези, които тепърва ще се включат, защото благодарение на вас спортната традиция в района продължава.

В очакване на следващ турнир, пожелавам успех и ентусиазъм на волейболистите – аматьори от район „Нови Искър”.