Още два медала в актива на каратеките от Нови Искър

Състезателите на карате клуб „Щит” Нови Искър взеха участие на първата купа по карате-до - Никон Опен 2013. Състезанието се превърна в арена на сблъсъци, в която взеха участие над 500 състезатели от общо 8 страни от Европа.

Състезателите от район „Нови Искър” завоюваха два медала в една наистина оспорваната конкуренция, протекла повече от 12 часа в съботният ден.

Йордан Харизанов спечели 3-то място в категория +45кг., при възрастова категория 12-13 годишните състезатели печелейки 4 срещи.

Президентът на КК „ЩИТ” Нови Искър Павел Стоянов спечели сребърен медал в категория "ОПЕН" при мъжете. Той записа две победи, но за съжаление загуби на финала. Под бурните ръкопляскания на многобройната публика Стоянов прие загубата си с усмивка и поклон към трибуните и към всички, които го аплодираха, включително и неговия противник.

Това състезание беше първото от пролетният полусезон за състезателите от район „Нови Искър”. То също така беше важна част от подготовката им за оставащите републикански първенства.