Каратисти от Нови Искър се завърнаха с шест медала от силен международен турнир

Павел Стоянов в схватка по време на турнира

С пет златни и един сребърен медал се завърнаха състезателите по карате от КК „Щит”, Нови Искър от международния турнир "Купа Каварна" - трети от серията турнири "Млади приятели на полицията". Организатори на Шестия турнир отново бяха Централният полицейски карате и джу-джицу клуб и община Каварна. Събитието е от годишния календар на Българската национална федерация по карате. С отличия от този форум се завърнаха перспективните млади каратисти Павел Стоянов, Николай Стоянов и Антонио Соколов.

Спортен клуб „Щит”, Нови Искър взе участие в "Купа Каварна" с 3-ма свои състезатели, които представиха повече от достойно район „Нови Искър” в дисциплините „макевара” и „кумите”. В двудневната надпревара взеха участие над 180 каратеки от общо 22 клуба от България и Румъния.

Антонио Соколов спечели първото място в своята възрастова група в дисциплина кумите. Другият наш състезател - Николай Стоянов, се състезава във възрастова група "Младежи до 21 години" и завоюва златен медал. Николай реши да се впусне и в битката при мъжете в леката категория и след един много оспорван полуфинал победи доста титулуван състезател от румънския национален отбор, но за съжаление изгуби финалната среща и остана със сребърен медал.

Павел Стоянов се състезава в тежката категория  при мъжете +75 кг., където грабна златото след 4 победни срещи, в които не позволи да му бъде отбелязана точка. На финала той победи Ивайло Петков от карате клуб „Петромакс” (Плевен).

В дисциплината отборно кумите при мъжете двамата братя  Стоянови завоюваха златните медали, след като спечелиха 3 много добре тактически изиграни срещи.

Това състезание беше подготвително за новия сезон, който започва в началото на този месец със състезание във старопрестолната столица Велико Търново, където ще се проведе предната Годжу-купа. Там спортен клуб „Щит“, Нови Искър ще участва с 14 състезатели.